Szkoły i place zabaw

W sąsiedztwie Wiśniowych Domów znajduje się szkoła podstawowa, w niedalekiej odległości usytuowanych jest kilka przedszkoli, m.in. prowadzone przez Siostry Felicjanki. W odległości kilkunastu metrów od Wiśniowych Domów jesienią 2016 roku dla dzieci wybudowano ogrodzony placyk zabaw z ciekawymi atrakcjami.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Gospodarstwo U Majlertów

Na szczególną uwagę zasługuje cieszące się dużą popularnością wśród Warszawiaków gospodarstwo U Majlertów. To 10 hektarów żyznej ziemi, na której rodzina Majlertów uprawia sezonowe warzywa i zioła. Wszystko naturalne, świeże, do kupienia w sklepiku. Wiśniowe Domy dzieli od gospodarstwa zaledwie 4 km – tylko kwadrans na rowerze.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Handel i usługi

Na terenie osiedla Wiśniewo znajduje się mały sklepik osiedlowy z podstawowymi produktami spożywczymi i przemysłowymi. W zasięgu dojścia lub krótkiego dojazdu „w kierunku centrum” znajdują się sklepy wielkopowierzchniowe wszystkich sieci obecnych w Warszawie. W budowie (przewidywane otwarcie w połowie 2017 r.) jest wielka Galeria Północna, która pomieści sklepy, restauracje i kina. Na pobliskim osiedlu Tarchomin znajdują się wszystkie, niezbędne mieszkańcom usługi miejskie w tym: przychodnie zdrowia, biblioteki, Białołęcki Ośrodek Kultury, szkoły ponadpodstawowe.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Przedszkola i szkoły
Przedszkola i szkoły

ODLEGŁOŚCI OD WIŚNIOWYCH DOMÓW:

  • Urząd Dzielnicy Białołęka - 900 m
  • Gospodarstwo i sklepik U Majlertów - 4 km
  • Galeria Północna - 1,3 km
  • Teatr Wielki Opera Narodowa - Plac Teatralny - 12 km
  • Pałac Kultury i Nauki - Plac Defilad - 14 km
Wiśniowe Domy
<strong>Sklepy, gospodarstwo Majlertów</strong>
Sklepy, gospodarstwo Majlertów